Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 400 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Lovers

sobota, 27 października 2007 11:32
 
LOVERS

Zespol powstał w roku 2005 z inicjatywy Pawła Mojżuka, lidera i wokalisty formacji. Zespol Lovers ma na swoim koncie występ na festivalu muzyki tancznej w Ostródzie w 2006 roku oraz koncerty od wielkich miast po matlutkie wsie. Najwieksze ich przeboje to "Dla Ciebie" i "Mała Blondyneczka" którą wykonali wspólnie z zespolem Spike.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Kolor

sobota, 27 października 2007 11:25
KOLOR

Na rynku muzycznym istniejemy od 1994 r.
Skład zespołu:

Marzena - wokal

Sylwia - wokal

Wojtek - wokal, gitara elektryczna i akustyczna

Marek - wokal, syntezatory, bas

Bartoszcze - perkusja

Repertuar dobieramy do potrzeb danej imprezy. Gramy głównie covery, posiadamy także utwory własne, w których pobrzmiewają motywy orientalne, hiszpańskie, greckie, ukraińskie.

Do tej pory wydaliśmy 9 płyt.

Niewątpliwy wpływ na to jaką muzykę tworzymy i gramy ma kultura Romów i kształtowane przez wieki melodie biesiadne.

Preferujemy występy "na żywo", zapraszamy do współpracy znakomitych muzyków.
Jesteśmy zapraszani na koncerty w kraju jak i zagranicę.

Posiadamy najwyższej klasy instrumenty muzyczne oraz profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie estradowe, scenę wraz z zadaszeniem.

Potrafimy nagłośnić każdą imprezę - od małych, plenerowych festynów, bankietów i konferencji - po duże koncerty na stadionach i w amfiteatrach (dowolna moc w zależności od potrzeb koncertu).

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Jump

sobota, 27 października 2007 11:24
JUMP

Zespół JUMP powstał w sierpniu 2004 roku.Jego założycielką,wokalistką,a jednocześnie autorką tekstów i muzyki jest Magda Kaczyńska.Zespół tworzy też 2 tancerzy. Za sobą ma wiele koncertów plenerowych oraz w dyskotekach na Podlasiu i Mazowszu.Utwory zespołu zostały przedstawione do promocji w kilku dyskotekach tego regionu,a jednocześnie udostępnione w Internecie jako MP3.Zbieraly one wiele bardzo pozytywnych opinii słuchaczy. Klimat wszystkich piosenek utrzymany w stylu dyskotekowym,poza 2 utworami ("Po co łzy",''Mamo"),które są balladami.Materiał został zrealizowany w studio osoby znanej z remixów dla m.in.takich zespółów jak IVAN&DELFIN czy SUMPTUASTIC. Największym osiągnięciem zespołu był występ na tegorocznym Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.Piosenki "Noc dyskotekowa","Jeszcze tylko raz" oraz "Zrozumiałam" zostały bardzo ciepło przyjete przez publiczność,a piosenka konkursowa stała się utworem 2005 roku.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Julio

sobota, 27 października 2007 11:23
JULIO

Formacja JULIO powstawala na przelomie roku 1998-1999 w Choroszczy k.Bialegostoku.Zalozycielem oraz liderem zespolu jest Mariusz Adamski(stawiajacy swoje pierwsze kroki (w latach 1997-1998)w zespole JUNIOR zdobywajac tym samym doswiadczenie i obycie z estrada)Poczatkowo sklad zespolu tworzyli Mariusz Adamski,Wojciech Poplawski oraz Maciej Baginski.W nastepnych latach sklad zespolu zmienial sie wielokrotnie.Z pierwotnego skladu i tak jest do dzis zostaje jedynie lider Mariusz.Przez pierwsz dwa lata to czas wystepow na miejscowych i okolicznych weselach,zabawach,festynach,jarmarkach(wielogodzinne proby w Miejsko Gminnym Osrodku Kultury w Choroszczy) itp.Nastepnie na przelomie roku 2001 a 2002 zespol nawiazuje wspolprace z firma fonograficzna Green Star.Jest to czas koncertow od malych wioseczek po duze miasta,od malych imprez po duze dyskoteki i parotysieczne imprezy plenerowe.W tym czasie do zespolu dochodzi duet taneczny:Tomasz Bezubik vel BEZA(obecnie tancerz w Skaner) & Karol Skrobanski vel Bagus(obecnie tancerz w zespole Toples).W tym samym czasie zespol postanawia nagrac plyte jednak tak sie nie staje poniewaz we wrzesniu 2004 roku lider zespolu wyjezdza do Bruxeli(gdzie rowniez wystepuje w paru dyskotekach).Luty roku 2005 Mariusz powraca do kraju i do koncertow ale nie trwa to dlugo poniewaz w maju 2005 wyjezdza ponownie tym razem do Wielkiej Brytani gdzie mieszka do dzis(tam tez gra ale jako DJ.JULIO).Obecnie po dlugich przemyslemiach i wielka tesknota za scena,koncertami Mariusz podejmuje decyzje reaktywacji zespolu.Powrot na scene jest planowany wiosna-lato 2008r.Powstaje takze debiutancka plyta ktora tez jest planowana na wiosne 2008r.Takze nowy image(grupa taneczna mesko-damska) A juz niebawem ukaza sie na sladance Boom Hit propozycje ktore nagralismy razem z formacja Holiday :Serca dwa 2007 oraz Rozczarowanie 2007 ktore rowniez mozna posluchac w bialostockim Radio Jard oraz na www.disco-polo.info .W najblizszych dniach pojawia sie nowe piosenki.Życzymy wszystkim milego sluchania oraz do zobaczenia na koncertach w przyszlym roku.Bedziemy was informowac o wszystkim na tej stronie,a juz niedlugo oficjalna strona grupy julio.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

Implus

sobota, 27 października 2007 11:22
ImpulsZespoł IMPULS powstał w 2001 roku w Białymstoku. Pomysłodawcą, założycielem autorem piosenek i jednocześnie wokalistą w zespole od początku istnienia grupy IMPULS jest Piotr Kobyliński. Nazwa zespołu powstała w skutek "impulsu" do zrobienia czegoś dobrego dla polskiej piosenki. Brzmi nie skromnie a jednak się udało. Nakładem firmy fonogra- ficznej GREEN STAR już w maju 2002 roku ukazał się debiutancki album zespołu pt. "Explozja". Dzieki promocji zespołu w telewizji Polasat a ściślej ujmując w progra- mach muzycznych Disco Polo Live, Szczesliwa 8-ka, Boom Hit Music (TVP3 Piątek godz 17) piosenki takie jak Nierealny Świat, Explozja czy Teraz Razem śpiewa do dziś cała polska. Pierwsza płyta zespołu stała się kolejnym "impulsem" do rozwoju grupy na szerszej scenie muzycznej. Popularność w mediach dała grupie niezliczoną ilość koncertów tak w kraju jak i za granica. Na swoje koncerty zespół ściąga tłumy fanów i nie tylko, wielbicieli gatunku ale również zwykłych ludzi spragnionych po prostu dobrej zabawy! Zaobserwowany w ostatnim czasie ogromny wzrost zainteresowania polska muzyką taneczną wywołał kolejny "impuls" do zrobienia czegoś co zwiększy jeszcze bardziej i tak dużą popularność grupy. Otóż Piotr Kobyliński - lider zespołu, sprawił nie lada niespodziankę wszystkim fanom. Nakładem firmy fonograficznej GREEN STAR w kwietniu 2006 roku ukazała się od dawna oczekiwana druga płyta zespołu pt. "Białe Anioły". Materiał zawarty na tej płycie ukazuje nowe oblicze zespołu, ale jednocześnie nie odbiega klimatem od utartych kanonów polskiej muzyki tanecznej. Dotychczasowi fani zespołu powinni czuć się usatysfakcjonowani a nowi słuchacze znajdą tu z pewnością coś dla siebie, wszak zespół działa zgodnie z maksymą "dla każdego coś miłego". Pod tym samym hasłem zespół występuje na każdej scenie, tak na weselu, studniówce, bankiecie, dożynkach jak i na wielkiej scenie (w pełnym tego słowa znaczeniu) przed wielotysięczną publicznością.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Focus

sobota, 27 października 2007 11:20
FOCUS

Zespół FOCUS powstał w 1999 roku w Białymstoku. Nazwa zespołu została zaczerpnięta od nazwy modelu samochodu pewnej znanej marki (?!) Wokalistą zespołu od początku istnienia grupy jest Zbyszek Perkowski, który jest również autorem i pomysłodawcą większości piosenek. Przy tworzeniu pierwszej płyty pt. Coś nowego dzielnie wspierał go Marcin Nieborak, który po pewnym czasie opuścił zespół i wyjechał do USA.

Pierwszy skład zespołu to również pierwszy duet taneczny towarzyszący chłopakom, tworzyły go siostry Ewa i Monika. Przy tworzeniu debiutanckiej płyty, pomocną i przyjacielską radą posłużył "FOCUSOM" Marcin Miller z zespołu BOYS. Ponieważ płyta Coś nowego okazała się być dobrą płytą, pozwoliła Zbyszkowi poważnie myśleć o przyszłości zespołu, co za tym idzie, o udoskonalaniu warsztatu. Profesjonalne podejście do "tematu" zaowocowało licznymi koncertami i... kolejną płytą.

Płyta Transformacja pozwoliła trochę odetchnąć dla zespołu, ale tylko nieznacznie, ponieważ kolejne przeboje niosły za sobą kolejne koncerty, kolejne wyzwania, nowe teledyski, nagrody na wielu festiwalach oraz uznanie w oczach (i uszach?!) fanów. Wszystko to, co dla artysty jest najważniejsze. Zapewne z tego powodu zespół "kazał" fanom długo czekać na kolejną płytę.

Krążek Absolutnie Ty ukazał się na rynku wydawniczym na początku 2004 roku. Oprócz tradycyjnych piosenek, idąc z duchem czasu, zespół zamieścił na nim remixy czołowych utworów w iście odbiegającym od schematu, dyskotekowym, wręcz transowym klimacie.

w międzyczasie w zespole nastąpiło kilka istotnych zmian. Otóż zespół po trzech latach wspólnej pracy opuściły tancerki Ewa i Monika, a zastąpiły je Ania i Karolina (klipy Odlotowy sen, Tydzień), zaś od czerwca 2004 roku na stałe współpracują z zespołem dwie Agnieszki. Ale to jeszcze nie koniec zmian w zespole. W 2006 roku Zbyszek planuje rozszerzyć grupę o nowe twarze, ale niech to na razie pozostanie tajemnicą.

W chwili obecnej powstaje nowa, czwarta już płyta zespołu FOCUS, która wedle obietnic Zbyszka, ma się ukazać na koniec zimy, a najpóźniej wczesną wiosną. Podobno ma być bardzo zróżnicowana tak aranżacyjnie jak i tematycznie. No i ma być wyjątkowo... przebojowa. O znaczących wydarzeniach z życia zespołu, będziemy Was informować tu na bieżąco.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Factor

sobota, 27 października 2007 11:19
FACTOR

Rok 2006 był dość burzliwym w historii zespołu jeśli chodzi o zmiany personalne, co nie zmienia faktu, że to bardzo owocny rok, jeśli chodzi o ilość koncertów i promocję zespołu. Zespół rozstał się z Danielem i przez kilka miesięcy zastępował go Łukasz (Pomas). Końcówka roku to jednak pełna stabilizacja i na stałe jest teraz w zespole Marek z Ciechanowa (więcej informacji o nowym koledze znajdziecie w dziale Skład).

Miniony rok był bardzo obfity jeśli chodzi o ilość koncertów zarówno tych plenerowych, jak i imprez w dyskotekach. Chłopaki mieli okazję przedstawić się publiczności w różnych zakątkach kraju do wybrzeża aż po same góry. Zagrali po raz pierwszy i nie ostatni w kilku dyskotekach między innymi w Baćkowicach >>klub Milano<<, Szumowie >>klub Akcent<<, Jeziorku >>klub Milano<<, Janowie k/Mińska >>klub Reaktor<< i wielu innych.... Okres wakacyjny był czasem ogromnej ilości koncertów plenerowych, na których wspólnie z zespołem występowały wspaniałe tancerki (Magda, Klaudia, Majeczka, Dominika, Sylwia, Daria).... Kilka fotek z szalonych imprez do obejrzenia w dziale Galeria...

Dzięki pomocy i zaangażowaniu nieocenionego kolegi Radka Lisa Liszewskiego ( Weekend ) udało się również skomponować i nagrać dwa nowe utwory zatytułowane Piana i Nie płacz... Jeden z nich do ściągnięcia z działu Download...

Krótki epizod zespół miał również w programie UWAGA w telewizji TVN, gdzie wziął udział w castingu na nową twarz zespołu polskiej muzyki tanecznej.

Z nadzieją na jeszcze lepszy i bardziej owocny rok 2007 zapraszamy wszystkich na nasze koncerty i dyskoteki, na których będziecie mogli poznać nas osobiście, jak również doskonale pobawić się przy muzyce którą dla Was gramy. Dzięki naszym fanom istniejemy i działamy.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Etna

sobota, 27 października 2007 11:18
ETNAEtna Jak sama podkreśla, śpiew i taniec były jej pasją już od dzieciństwa. Ukończyła Państwowe Ognisko Baletowe, uczęszczała do Liceum Muzycznego w klasie śpiewu i perkusji. W 2002 roku zdobyła również tytuł magistra zarządzania. Jednak to nie zarządzanie lecz śpiew jest największym zamiłowaniem Etny. Swoj pierwszy i jak dotąd jedyny materiał opublikowała jesienią 2002 r. Na kasecie pt. "Lawa" znalazło się 11 utworów. Spośród nich największą popularność zdobył kawałek pt. "Drań", który pilotowal to wydawnictwo i do którego nakręcono teledysk, emitowany w programie "Disco Polo Live" tuż przed jego zdjęciem z anteny Polsatu. Ponadto popularnością cieszyły się również piosenki: "Żar słońca" i "Poznaj mapę mego ciała". W 2003 roku Etna wystartowała z piosenką "Mój świat" w plebiscycie Radia Białystok - "Przebojem na antenę". Dało Jej to możliwość zaprezentowania się na antenie radiowej, gdzie muzyka disco polo zazwyczaj nie gości. Piosenkarka zdobyła także nagrodę: debiut roku w 2003 roku i nagrodę publiczności w 2007roku na festiwalu muzyki disco polo i dance w Ostródzie. Warto także podkreślić, że jest ona jedną z nielicznych kobiet śpiewających disco polo. Na swoje koncerty przyciąga wielu fanów, szczególnie mężczyzn, a to dzięki urodzie, miłej barwie głosu i doskonałym układom choreograficznym, które wykonuje wraz z dwoma tancerzami. W 2004 roku na majowej gali disco polo w Jaświłach wokalistka zaprezentowała doskonały cover przeboju "Daj mi tę noc" grupy Bolter. Wokalistka ma za sobą setki koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą.Obecnie Etna przygotowuje kolejny album, który ukaże się już wkrótce.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Easy Land

sobota, 27 października 2007 11:17
EASY LAND

Zespol powstał w Płońsku w 2001 roku. Głównym inicjatorem całego przedsięwzięcia Był Mariusz Walczewski. Razem z nim formacje tworzyli Paweł Mrozowski, Darek Zarzycki, Artur Goszczyński i Jarek Kowalski.
Każdy z nich posiadał umiejętność gry przynajmniej na jednym instrumencie takim jak np.: gitara, perkusja czy keyboard. W ciągu tygodnia pracowali w swoich zawodach (np. Artur był ratownikiem na basenie), grali weekendami. Zaczynali stereotypowo od wesel, potem przeszli na dancingi, festyny, plenery, studniówki i inne imprezy okolicznościowe. W miedzy czasie pracowali nad własnym autorskim materiałem.
W wakacje 2001 w programie DPL ukazał się ich pierwszy teledysk do piosenki "Serca dwa" (zdobył wysokie notowania na liście przebojów). W październiku ukazał się drugi clip: "Złota jesień". Mniej więcej w tym samym czasie, na jesieni 2001 wydali swoja pierwsza i jak na razie jedyna kasetę "Serca dwa". Autorem prawie wszystkich tekstów i muzyki jest Mariusz. Możliwe, ze Artur był ich przedstawicielem - menadżerem, dlatego zestal uznany przez Macka Dobrowolskiego za lidera formacji.
Materiał zawarty na kasecie (12 piosenek w klimacie soft dance) zrealizował Dariusz "Play" Trzewik w warszawskim studio PLAY & MIX.
Na wiosnę 2002 w TV wyemitowano trzeci teledysk "dyskoteki szal". to samo nagranie znaleźć tez można na składance Boom Hit 3.
Sponsorami grupy w tamtym czasie byli: Centrum Handlowe PANORAMa z Ciechanowa oraz firma IZO - BUD z Płocka. Zespol nigdy nie wystąpił na żadnej większej imprezie typu Festiwal w Ostródzie, albo Gala Top Of The Green Star. Swoja działalność sceniczna ograniczał do Mazowsza i Podlasia. Na jakiś czas zniknęli ze sceny, a ostatnio dali Kilka Lat temu.Mniej więcej na wiosnę w sieci pojawił się ich najnowszy singiel "Daj mi swa miłość". Ta piosenka jest dostępna na składance Boom Hit 9 pod tytułem "Mała Lady".
Lecz po tym teledysku cisza po Nich trwa do dzis..

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Domino

sobota, 27 października 2007 11:16
 
DOMINO

Zespół DOMINO gra dla Was już ponad rok! Obserwując duże zapotrzebowanie lokalnego rynku muzycznego grupa przyjaciół postanowiła założyć zespół grający muzykę taneczną, rozrywkową, biesiadną i coverową. Wszystko zaczęło się w czerwcu 2006 roku - wtedy to zagraliśmy pierwszą zabawę.

skład zespołu:

DOMINIK - do niedawna instr. klawiszowe - od ponad miesiąca gitara i vokal. Założyciel zespołu, absolwent szkół i ognisk muzycznych na instrumentach: keyboard, pianino, gitara, trąbka. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie - Dominik jako jedyny przetrwał wszystkie metamorfozy. Ponadto DJ - dysponuje uprawnieniami do prowadzenia imprez masowych, dyskotek, wesel w każdym klubie w Polsce! Ostatnio zakotwiczyć w lokalnym klubie "FORUM" w Cieszęcinie.

MARTA - wokalistka o niesamowitych możliwościach! Talent jakich mało! Pierwsze kroki na scenie to zasługa o. Ireneusza Wybraniaka. To on wypromował Martę i dziś dzięki niemu śpiewa w DOMINO. Prywatnie niesamowicie roześmiana i wesoła osoba, miła, sympatyczna, a głosem potrafi wprowadzic w hipnozę nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Ona po prostu ma talent, umie go rozwijaći wykorzystywać na scenie!

MACIEK - instrumenty klawiszowe, wokal, główny aranżer zespołu. Kiedy pół roku temu z zespołu odeszły z powodów osobistych 2 osoby Maciek stał się kolejnym filarem naszej grupy - bardzo aktywnie włączył się w budowę nowego DOMINO. Teraz dzięki niemu zespół coraz częściej zdobywa uznanie na rynku, wszystko za sprawą wspaniałych aranżacji które powstają w jego studio. Systematycznie poszerza swoją wiedzę muzyczną. Zapalony siatkarz i muzyk - takich ludzi nam potrzeba!

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Dj Velu

sobota, 27 października 2007 11:15
DJ VELU
DJ VELU - Producent Muzyczny

DJ Velu! to pseudonim pod którym kryje się Robert Krużyński vel Kruszewski ur 16 października 1981r w Łowiczu. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 7 lat, gdy pod choinkę dostał historyczny już komputer Commodore C64. Wówczas najbliższa rodzina zauważyła, że największym zainteresowaniem cieszą się u niego programy muzyczne. Rodzice nie czekając ani chwili posłali go na prywatne lekcje fortepianu. Dzięki swoim zdolnością muzycznym oraz znakomitemu słuchowi szybko się uczył. Na prywatne lekcje uczęszczał przez kilka lat, po czym trafił do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia gdzie uczył się grac na Fortepianie oraz Organach Piszczałkowych. Równolegle z pasją do muzyki rozwijał swoje zainteresowania elektroniką. W dalszych latach zaowocowało to miłością do studyjnych technik nagrań oraz aranżacji muzycznej przy wykorzystaniu instrumentów elektronicznych. W 1996 roku, gdy po raz pierwszy zetknął się z urządzeniem zwanym sekwencer oraz syntezatorami, bez reszty oddał się swoim pasjom i dążył do tego by w przyszłości tworzenie muzyki stało się to jego głównym zawodem. W 2004 roku powstał pierwszy profesjonalny projekt pod nazwą Groove Factory, w którym był producentem muzycznym i stworzył kilka przebojów granych w klubach w całym kraju. Velu zajmował się także kompozycją, aranżowaniem oraz remixowaniem utworów dla innych artystów. Do niedawna był studentem gdańskiej Akademii Muzycznej, ale z braku czasu musiał niestety przerwać naukę. Dziś jest cenionym kompozytorem i aranżerem, posiada swoje prywatne studio, w którym tworzy swoje produkcje, oraz tworzy dla innych artystów. Jeśli posiadasz własny zespół i chciałbyś mieć profesjonalnie wyprodukowany materiał muzyczny koniecznie odwiedz jego strone Link

Jego produkcje Disco - Polo to miedzy innymi :

Boys - Szalona (DJ Velu Remix 2007)
Kalimero - Księżniczka z moich stron
Skaner - Zagraj ze mną

Velu współpracował również z East Clubbers, Sumptuastic, Beattraax i wieloma innymi gwiazdami...

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Diadem

czwartek, 25 października 2007 17:12
DIADEM

Zespól Diadem istnieje już ponad dziesięć lat. Powstał w 1996 roku. Początkowo tworzyli go dwaj bracia: Radek i Andrzej Kalinowscy. W 2002 roku dołączył do nich znany z zespołu "Mega Dance" Mariusz Gołaszewski. W takim składzie chłopcy grali przez ponad trzy lata. Potem nastąpiły zmiany. W 2005 roku doszedł do nich Krzysztof Faszczewski. Niestety czteroosobowy skład nie zaistniał długo. W lutym 2006 roku odszedł z zespołu jeden z braci -Andrzej, który obecnie przebywa w Anglii. Mamy jednak nadzieje, że wróci do Polski i zobaczymy jego twarz ponownie na scenie. Głównym wokalistą zespołu jest Mariusz. Imprezy natomiast prowadzi Radek, który też śpiewa, ale przeważnie na weselach. Należy jeszcze wspomnieć o trzecim najmłodszym członku zespołu - Krzyśku, którego specjalnością jest gra na instrumentach klawiszowych, ale od czasu do czasu lubi pośpiewać. Grupa nakręciła wideoklipy do utworów takich jak: " Wierzę w to", "Miałaś, co chciałaś", "Ela", "Jesteś jak sen". Teledyski zespołu Diadem emitowane były na antenie wielu programów telewizyjnych. W Polsacie w programie pt. "Szczęśliwa Ósemka" teledysk do piosenki "Ela" oraz w telewizji TVP 3 w programie "Boom Hit Music" pozostałe. Grupa, choć nie wydała dotąd swojej płyty posiada tak dużo materiału, że z pewnością wystarczyłoby na dwie. Cały czas rozwijają się i pracują nad nowymi utworami. Mają, choć niewielkie, ale własne studio, które mieści się u Mariusza w domu. Służy ono nie tylko na ich potrzeby, ale także kolegom z branży. Poza tym, że sami układają teksty do piosenek i sami sobie zgrywają, korzystają z pomocy dwóch muzyków, którzy głównie robią im aranżacje do piosenek. Zespół Diadem nieprzerwanie koncertuje na terenie całego kraju. Wszystkim zainteresowanym oferujemy kompleksowa oprawę muzyczną na różnego typu imprezach: weselach, koncertach, dyskotekach, balach, studniówkach, imprezach plenerowych. Zapraszamy do oglądania nas w telewizji internetowej itvc.pl oraz odwiedzania klubów, w których gramy. Mamy nadzieję, że strona, która powstała na prośbę naszych fanów dostarczy wam informacji o nas, o zespole i naszych trasach koncertowych. Prosimy byście pisali o swoich sugestiach i prośbach a my z pewnością weźmiemy je pod uwagę i postaramy się sprostać waszym oczekiwaniom. Gorąco pozdrawiamy!

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Cliver

czwartek, 25 października 2007 17:11
CLIVERGrupa muzyczna "CLIVER" powstała w sierpniu 2002 roku. Została założona z inicjatywy Czarka, obecnego członka zespołu, który pełni w niej rolę aranżacyjną (pomysły muzyczne, aranżacje i dobór repertuaru). W składzie początkwym był również Darek. Po półrocznej działalności dołączył Arek, a pod koniec 2005 roku do grupy dołączył Jarek. Wiele osób zadaje sobie pytanie: "Czy to, że wasze imiona kończą się na ‘ ...arek jest całkiem przypadkowe?". Oczywiście to jest tylko dziełem przypadku, że nasze imiona mają taką samą końcówkę. Do tej pory naszym najważniejszym osiągnięciem jest udział w castingu zorganizowanym przez grupę "Weekend", który wygraliśmy. Nasze zmagania zostały wyemitowane w programie TVN-u "Uwaga, kulisy sławy". Naszym pierwszym autorskim utworem jest nutka pt.: "Chodź kochanie (odstaw wszystko)" [sł. i muz. Cezary Hajdacki]. W programie "Uwaga" zaprezentowana została nowa, zupełnie inna wersja tego utworu, a mianowicie "Chodźkochanie (reaktywacja)", w której zostały zmienione słowa i aranżacja z pomocą Radosława Liszewskiego z grupy "Weekend" w ramach promocji naszej grupy w wyżej omawianym programie. w dnio 16.06 na koncercie "Disco Vanila Party" w Opolu, mial premiere pierwszy krażek formacji!Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Classic

czwartek, 25 października 2007 17:10
Classic

                     Classic


Grupa Classic istnieje od 1994 roku. Trzon zespołu stanowią: Mariusz Winnicki i Robert Klatt. Ten drugi jest kuzynem Piotra Klatta, lidera grupy Róże Europy. Popularność zespołowi Classic przyniosła piosenka "Jolka, Jolka". Ten przebój grupa wylansowała pod koniec 1995 roku. W tym samym czasie ukazała się kaseta pod tym samym tytułem na której znalazł się także inny przebój pt. "Piękną miałaś twarz". W 1997 roku zespół wydał płytę pt. "Warto żyć". Dwie piosenki z tej płyty stały się wielkimi przebojami. Mam tu na myśli tytułowy kawałek "Warto żyć" i piosenkę "Jesteś wielkim spełnieniem moich marzeń". W tym samym roku zespół wypuścił na rynek płytę pt. "Składanka" na ktorej zamieścił największe przeboje ze swoich poprzednich płyt. Na kolejną płytę fani musieli poczekać aż 2 lata, jednak zostali bardzo mile zaskoczeni. Zespół powrócił w 1999 roku w poszerzonym składzie. Obok Mariusza i Roberta w zespole znaleźli się instrumentaliści: Wiesław Uczciwek - instrumenty klawiszowe, W. Orłowski - gitara i Krzysztof Rybus - perkusja. W tym składzie zespól nagrał płytę "To dla was", wydaną na początku 1999 roku. Na płycie tej znalazły się takie przeboje jak m.in. "Nie chcę więcej" czy też "Masz w sobie coś". W 2000 roku ukazuje się kolejne retrospektywne wydawnictwo w formie megamixu największych przebojów. Na kolejną płytę grupy Classic fani musieli poczekać następne 2 lata. Płyta pt. "Bilet do nieba" ukazała się wiosną 2002 roku. Krążek pokazał całkiem nowe oblicze zespołu. Grupa zrezygnowała z dotychczasowej typowej dla disco polo stylistyki i zaczęła brnąć ku muzyce pop. Zmienił się także skład zespołu. Od tej pory grupę Classic tworzą: Mariusz Winnicki (wokal, gitara akustyczna), Robert Klatt (wokal, instrumenty klawiszowe), Tomasz Orłowski (gitara elektryczna), Wiesław Uczciwek (instrumenty klawiszowe), Sebastian Dorosiewicz (perkusja) i Mieczysław Grubiak (saksofon). To sprawia, że Classic jest chyba jedynym wykonawcą tego nurtu muzyki, który na koncertach gra w stu procentach na żywo. Zespół zdobył kilka nagród na festiwalu muzyki disco polo w Ostródzie, zagrał mnóstwo koncertów w całej Polsce i poza jej granicami. Bardzo często panowie występują na imprezach z udziałem wykonawców nie związanych z nurtem disco polo (szczególnie w okresie wakacyjnym). Poza licznymi przebojami własnego autorstwa zespół znany jest z "odkurzania" popularych hitów sprzed lat. Grupa przypomniała m.in. takie piosenki jak "Zabrałaś mi lato" (z repertuaru Romana Gerczaka), "Wołanie przez ciszę" (z repertuaru Universe), "Dzień najwyżej dwa" (z repertuaru Czerwonych Gitar) czy też "Dni których nie znamy" (z repertuaru Marka Grechuty). Ponadto warto wspomnieć, że Robert Klatt przez 2 lata (2002-2004) był gospodarzem programu muzycznego "Szczęśliwa 8" na Polsacie 2, a następnie producentem programu "Muza.pl", który emitowała telewizja TV4. W chwili obecnej natomiast pracuje wraz ze swoim zespołem nad jego nową płytą.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Boys

czwartek, 25 października 2007 17:08

                    BOYS


Wiosną 1991 r. pięciu chłopaków załozyło zespół. Nie wiedzieli jak się będą nazywać, tak więc nazw było kilka: Las Vegas, Black&White, aż w końcu jednogłośnie wybrano nazwę BOYS. Od początku kompozytorem utworów i autorem tekstów jest Marcin Miller. Początki były trudne. Sprzęt po części pożyczony, robiony własnoręcznie, ale zapał chłopaków był wielki. Zespół reklamował się wszędzie. Grał na weselach, dożynkach i wiejskich zabawach - i był bardzo lubiany!

Przyszedł czas na nagranie pierwszego materiału. Nagrany był w garażu. Firma Blue Star - ówczesny potentat na rynku tego rodzaju muzyki kupiła materiał od zespołu i tak się zaczęło. Kaseta nosiła tytuł "Dziewczyna z marzeń". Znalazł się tam utwór pt. "Wolność", który ku zaskoczeniu firmy stał się wielkim przebojem muzyki disco polo. Następne materiały zespół nagrywał już w profesjonalnych studiach nagraniowych. Po nagraniu kaset "Usłysz wołanie" i "Współne inicjały" kaseta "Miłość jak wiatr" wywindowała zespół na pierwsze miejsca list przebojów. W czerwcu 1996 roku zespół wydaje płytę pt. "Łobuz i drań" i tym materiałem zapewnił sobie stałe miejsce na najwyższym podium. Piosenki z tej płyty są śpiewane przez wszystkich i wszędzie w Polsce i za granicą.

Zespół "BOYS" może poszczycić się wieloma nagrodami i osiągnięciami. Ogólnie posiada 5 platynowych płyty i 2 złote. W 1996 roku podczas wręczania nagród za osiągnięcia w W-wie w klubie Tango odebrał 3 statuetki "Victoria '96" za: zespół roku, Wokalista roku i płytę roku. 27.06.1995 roku w Opolu odebrał nagrodę jako jedyna grupa Disco Polo od TVP. W 1997 i 2001 na festiwalu w Ostródzie zajął 1 miejsce i zdobył nagrodę publiczności. W sumie zespół "BOYS" posiada 17 nagród wręczonych za swoje osiągnięcia.

Zespół koncertował w Stanach Zjednoczonych, Grecji, Niemczech, Belgii, Austrii i ma w planach wiele dalszych tras zagranicznych ...
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Akcent

czwartek, 25 października 2007 17:07
AKCENT

Zespół Akcent powstał w 1989 roku. Założyli go: Zenon Martyniuk, występujący dotychczas w zespole Akord i Mariusz Anikiej, występujący wcześniej w zespole Centrum.

W 1991 roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu, zatytułowana po prostu "Akcent 1". Znalazły się na niej pierwsze przeboje zespołu: "Chłopak z gitarą", "Dajcie mi gitarę", "Tabu tibu".

W sierpniu 1991 r. obaj muzycy wyjechali do Belgii. Tam nagrali drugi album zespołu "Żegnaj mała". Wkrótce potem zespół się rozpadł. Zenon Martyniuk podjął współpracę z zespołem Crazy Boys, z którym nagrał dwie kasety: "Daleka droga" i "Mała o, o!", a następnie razem z Henrykiem Mellerem stworzył zespół Ex Akcent, który wydał 3 kasety: "Szczęśliwy czas", "Piękna niedziela" oraz "Kolędy". W tym czasie Mariusz Anikiej występował razem z Markiem Majewskim w zespole Marinero.

Po powrocie z Belgii Zenek i Mariusz reaktywowali zespół Akcent. W krótkim czasie wydali dwie kasety: na jednej, "Dajcie mi gitarę", zawarli 10 piosenek pochodzących z pierwszych dwóch albumów zespołu, w nowych wersjach. Druga, "Słuchajcie chłopcy" zawierała premierowe kompozycje, wsród nich przebój "Stary Cygan", który znalazł się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego plebiscytu Radia Katowice na Przebój Roku 1993. Od tego czasu Akcent stał się jednym z czołowych zespołów nurtu disco polo, który w tych czasach zyskiwał sobie coraz większą popularność.

Kolejny album "Peron łez" potwierdził tę pozycję. Rok 1994 przyniósł dalsze sukcesy. Ukazał się wtedy album "Życie to są chwile". Pochodzące z niego utwory "Mała figlarka" i "Dźwięki strun" stały się chyba największymi przebojami w historii zespołu. Rozbrzmiewały praktycznie w całej Polsce, również tam, gdzie muzyka disco polo nie cieszyła się wczesniej popularnością. Do tych dwóch utworów nakręcone były także pierwsze teledyski Akcentu.

Kolejną płytą zespołu, wydaną w 1995 roku, był "Czar miłości", promowany przez takie teledyski, jak "To właśnie ja" i "Kołysanka dla ukochanej".

Rok 1996 to okres eksperymentów muzycznych. Zespół podjął wtedy współpracę z Igorem Giro, czego rezultatem był niezwykły, zupełnie odmienny od typowych klimatów zespołu, album "Akcent Dance". Dwa utwory z tej płyty: "Daleko do gwiazd" i "Całuj mnie" doczekały się teledysków. Eksperyment, choć bardzo udany, okazał się być tylko jednorazowym.

Już na następnym albumie "Oczarowałaś mnie", z którego pochodzą takie przeboje jak "Ostatni most", "Obraz Twój" i "Siwy koniu", zespół powrócił do swojego charakterystycznego brzmienia.

Kolejna płyta, jaka ukazała się w 1997 roku, była "Akcent Gold". Znalazło się na niej, prócz 1 utworu premierowego, 9 znanych przebojów zespołu w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach, stworzonych przez zespół Play & Mix. Nowe wersje takich utworów, jak "Tabu tibu", "Peron łez" czy "Żegnaj mała" stały się ponownie wielkimi przebojami. Do tej płyty nakręcono 2 teledyski: "Psotny wiatr" (utwór premierowy) oraz "Żegnaj mała".

Rok 1998, można powiedzieć, był ukoronowaniem działalności Akcentu w dotychczasowym składzie. Ukazała się wtedy płyta "Wyznanie", promowana przez 4 teledyski: "Wyspa szczęśliwych snów", "Zostań tu", "Wyznanie" i "Królowa nocy". Materiał ten przyniósł zespołowi Akcent główna nagrodę na III Ogólnopolskim Festiwalu Disco Polo i Dance w Ostródzie.

Rok 1999 przyniósł rewolucyjne zmiany w zespole. Po prawie 10 latach odszedł z zespołu Mariusz Anikiej. Nowa płyta "Wspomnienie", zawierająca 7 utworów premierowych oraz 7 starych przebojów w nowych aranżacjach nagrana została przez zespół w składzie Zenon Martyniuk - Artur Boroń. Do następujacych utworów z tej płyty nakręcono teledyski: "Lato jest po to by kochać", "Pada deszcz" i "Wspomnienie".

Wraz z nadejściem nowego wieku zespół zwolnił nieco tempo. Na następną płytę zespołu fani czekali aż 2 lata. Album "Moja gwiazda", nagrany przez zespół w składzie Zenon Martyniuk - Artur Kirpsza - Ryszard Warot, ukazał się w 2001 roku i jest ostatnim jak dotychczas premierowym materiałem zespołu. Promowany był przez teledyski "Dziewczyna z klubu disco", "Rodzinny dom" i "Moja gwiazda".

W 2002 roku ukazały się "Platynowe przeboje". W kolejnych latach zespół nagrał tylko pojedyńcze utwory, które prezentowane były na kolejnych festiwalach w Ostródzie; niektóre z nich znalazły się też na składankach wydanych przez firmę Green Star.

Na początku 2006 roku ukazał się kolejny album w dorobku fonograficznym Zenka Martyniuka, w duecie z Waldemarem Oksztulem - muzykiem występującym dawniej w zespole Imperium. Płyta nosi tytuł "Do Ciebie" i jest rozprowadzana głównie na koncertach zespołu.

Wiekszosc utworkow Akcentu mozecie uslyszec w naszym radio Disco Party :)

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Witajcie...Pierwsz notka na bloogu...

czwartek, 25 października 2007 17:06
Witajcie...moja pierwsza notka na tym bloogu.
Ten bloog będzie o Disco Polo.
Pozdro dla Funclubowiczów Czarnych Radomsko.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 24 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  7 244  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Archiwum

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 7244
Wpisy
  • liczba: 17
  • komentarze: 169
Galerie
  • liczba zdjęć: 1
  • komentarze: 0
Bloog istnieje od: 3683 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl